Belépés
Felhasználónév:
Jelszó:
Automatikus bejelentkezés: 
:: Elfelejtettem a jelszavam!
Multi átlépö
Név:

Jelszó:



Oldalunk himnusza
A Fórum itt kettészakadt, törvény az nincs, csak akarat!
Két Tagunk folyton harcban áll, középút nincsen, ez szabály!

Hogy legyek bölcs és józan én, egy hordó lőpor tetején?


Rómeó és Júlia - Verona
Kocsma
Friss nyomok
Merthverun forrás
Szomb. Dec. 30 2023, 23:58
Pyria Thoraen
Brelvek
Pént. Dec. 29 2023, 20:18
Delilah Roatz
Rin
Hétf. Márc. 27 2023, 23:36
Rin
Misty Bethell
Kedd Szept. 06 2022, 19:46
Misty Bethell
Holdfény-árok
Vas. Szept. 04 2022, 19:35
Myrna Carpathia
A hónap posztolói
A hét posztolói

Vas. Júl. 05 2020, 16:19
"Ne akarj másnak látszani, mint aminek látszol, mert ha nem annak akarsz látszani, aminek látszol, akkor nem annak látszol, aminek látszani akarnál."
Lewis Carroll
"
KARAKTER ADATAI
NÉV:
Rosalie Mirabella Bell
KOR:
Egy hölgytől nem illik ilyet kérdezni, de egyébként kerek 3000
NEM:
FAJ:
Laochra
RANG:
Shifra
CSOPORT:
Nincs ilyen
FOGLALKOZÁS:
Bérgyilkos, eladó, titkárnő, kurtizán, kaszás, mikor mi a feladatom.
MEGJELENÉS
165 cm-es magasságom ne tévesszen meg senkit, egy igazi gyilkos van bennem elrejtőzve.  Ruha tekintetében a praktikusságot szeretem. Nadrág, szoknya, kisestélyi, nagyestélyi, kosztüm vagy csak fehérnemű, mindig az alkalomnak megfelelő. Cipő kérdésében a magassarkút létesítem előnyben. Nyilván ez praktikus szempontból a sivatagban változik, de életem legtöbb idejét minimum 5 centis sarkakon töltöm. Haj kérdésben is a változatosságot szeretem. A szobám rejtekén mindig fel van tűzve egy hajtűvel, de ha kimerészkedek ennek viselése is mindig alkalomtól függ. Büszkén viselem kristályaim, ezért nyakékre nincs szükségem. Ezeket igyekszem is kiemelni és csak nagyon ritkán takarom el. Járásom az évek során semmit sem változott, mindig úgy lépkedek, mint egy balerina. Bal kezemet viszont mindig egy kesztyű fedi, mely épp elér a csuklómig. Praktikussága van ennek is. A kesztyű redőkkel van ellátva, melyekben méreg található. Ezt legtöbbször a kaszámmal együtt használom, csak egy simítás a kasza pengéjén és a kesztyűbe rejtett méreg a pengére kerül.
MÁSIK ALAK
Nincs ilyen.
SZEMÉLYISÉG
Nem vagyok egy könnyű eset. Nehéz a természetes, és roppant akaratos, makacs tudok lenni, ha akarok valamit. Ha megbántasz, jaj, Neked, mert egy pillanat alatt dühbe gurulok, és haragom akár egész életeden át tarthat. Nehezen bocsátok meg és még nehezebben nyílok meg. Mosolygósnak, életvidámnak láthatsz, szinte mindig, de ha egyszer valami szöget üt a fejemben, képes vagyok a depresszió mély bugyraiba süllyedni, egyik pillanatról a másikra, s amilyen könnyen jött, olyan könnyen el is illan, s huss, már megint mosolygok.Ámde a valóm mélyén keveset mosolygok, mindenen rágódok, és könnyen megbántódom. Olyan vagyok, mint egy gyerek. Rajongásig szeretek, vagy utálok. De rengeteget gondolkodok, általában ostobaságokon, és rágódok a múlton, melyen már nem tudok változtatni. Ha jobban megismersz rájössz annyira nem is vagyok bonyolult lélek. Akik jobban ismernek tudják, hogy beszélgetéseink alkalmával egy mondatban, akár három vagy több gondolatmenetet is elkezdek, s változó mikor fejezem be őket, szóval jól figyelj mert könnyen lemaradhatsz. Komoly beszélgetés alatt is képes vagyok egy pillanatra elkalandozni, kijelenteni valamit s tovább folytatni a beszélgetést, mintha mi sem történt volna.
ÉLETÚT

Időszámításunk előtt

Helyszín:
Valahol, egy kis falu széle, távol a nyüzsgő nagyvárostól

Időjárás:
Langyos meleg, 20 fok, szélcsend

Napszak:
Alkonyat


A házhoz egy apró erdőn át vezetett az út. Az ösvény virágokkal volt szegélyezve, egészen a bejáratig. Visszagondolva észre kellett volna vennem a jeleket. A nap folyamán azokat az embereket, akik az utca túloldaláról figyeltek, a melegebb fuvallatot, ami a ház felől jött és a füst jellegzetes szagát. Talán ha észreveszem, ha Ő is ott lett volna, ez mind nem történik meg és Én sem lennék ma itt…
Akkora életem, egyetlen fénypontja, az, aki életben tartott, a fiam volt. A fiam, akit elvettek Tőlem… Amikor észrevettem a lángba borult házat, telket már tudtam, hogy késő. Mindenki teste a ház előtt hevert, holtan. Kivéve Őt, mivel Ő következett. Megpróbált elszaladni, de AZ gyorsabb volt. Ő felém rohant, és amikor tudatosult benne, hogy engem lát minden viszontagság és körülmény ellenére Rám mosolygott. Mosolyában benne volt minden. A félelemtől, a rettegésen át, az örömtől egészen a reményig. A remény melyet a jelenlétem, a puszta látványom keltett benne. A remény, amely szertefoszlott, amikor AZ utolérte és apró darabokra tépte szét, életem értelmének kis testét. Sikolyom mennydörgésként hatott a tűz ropogása mellett. Ez volt az utolsó, amire emlékszem. Ezek után minden olyan homályos lett. Homályon át feldereng néha a sok vérre, sikoly hangjára, amely több mint valószínű Tőlem származott, a füst szaga, a tűz melegsége. Olyan dolgok is bevillannak, amiket inkább nem részleteznék… Megtetszettem Neki, ezért életben hagyott és olyanná tett, mint Ő, hogy örökké a kis játékszere lehessek. Évek teltek el, de számomra minden nap ugyan olyan unalmas és egyhangú lett. Nem öregedtem és ezzel együtt a fiam hiánya sem csillapodhatott…

A vámpír létnek is megvoltak a maga szépségei és árny oldalai. A hozzám fűzött reményeit nem váltottam be, mivel semmilyen különleges képesség nem jelentkezett, pedig biztosra vette, hogy a dacom és fájdalmam valami elképesztővel ruház majd fel. Ahogy eltelt 100-200 év, úgy lett egyre haragosabb és kegyetlenebb. Sose akart megölni. Mindig a reménnyel kecsegtetett, hogy megteszi, de a végén, mielőtt bekövetkezhetett volna a halálom megmentett. Ebben lelte örömét. Minél jobban vágytam a halálra, annál messzebb kerültem tőle. És hogy mi volt benne a szép, arra már nem emlékszem…


Valamivel időszámításunk után


Helyszín:
Az Ő kastélya

Időjárás:
Felhőtlen, -15 fok, havazás

Napszak:
Éjfél előtt valamivel


Felöltöztettek, mint egy babát hogy a kísérőjeként funkcionálhassak egy bálon. Azon a bálon, melyen ismételten megváltozott minden.
Összehívták a fejeseket, hogy bemutathassanak egy új tagot. A férfi neve Angelo Quadrellit volt. Volt benne valami, ami a többiekben nem és a mosolya… Ha látták volna azt, amit Én, ha átélték volna, felismerik a jellegzetes mosolyt. A vadász mosolyát. A mosoly, amelyben benne van minden, a tapasztalat, a tudás és nagy játékos mosolya, amely ígéretet is tartogat. Mindenkit lemészárolt, aki az útjába került. Hogy mi oka volt rá? Sose mondta el Nekem, ahogyan azt sem, miért hagyott életben. Annyit kötött az orromra, hogy látott bennem valamit, ami miatt megkímélt és magával vitt.

Rendesen bánt Velem, mint egy gyerekkel. Valamilyen értelemben olyan is lehettem, és mint ilyen a szerencsések egyike lehettem és olyanná tett, mint Ő maga. Immáron Laochra lettem.
Ahogy teltek az évek, egyre mélyebbre ástam magam a fajunk ügyeiben. Hasznos akartam lenni. Mindent megtanultam, amit csak lehetett. Immunis lettem a mérgekkel szemben, megtanultam, hogyan keverjem ki és hogyan készítsek ellenanyagot.
A képességem lassan alakult ki. Először a Gyógyítás jelentkezett, majd a Gyilkolás képessége és végül a Degeneráció. Minden elsajátítása, kiteljesítése és megtanulása minimum 300 évemet vette igénybe, vagy többet. De végül is enyém a világ minden ideje.
Ahogy minden képességemet uralni tudtam megengedte, hogy új életem Neki szenteljem, mint egyik védelmezője. Mindent megtettem, amit kért, parancsolt. Már egészen boldog voltam, de ez sem tartott sokáig.
Azon a napon jelentést tettünk Neki. Mindannyian ott voltunk még sem tudtuk megmenteni Őt. A képességeink kudarcot vallottak. Meghalt és vele együtt a kristály is szilánkjaira tört, kivéve egy apró darabot és azokat, melyek a testünkbe fúródtak. Létem ismét veszni látszott, egészen addig a napig, amíg a megmaradt kristály darabja ki nem választotta az új uralkodónkat. Új esküt tettünk és Shifra-k lettünk.  A kristály robbanása és a beékelődött darabka nem maradt ennyiben. Az én kristályom közvetlen a szegycsont feletti kis mélyedésbe ékelődött be és „virágzott” ki, mint egy nyakék, mely végig fut a kulcscsontjaim mentén. És ha még csak ennyi lenne. A kristály új erővel ruházott fel. A manipulálás képessége megmaradt, de kiegészült egyfajta transzportáló képességgel. Lényegében a semmiből képes vagyok megidézni a fegyveremet, mely közvetlen a kezembe érkezik. Ez nem teljesen tudatos, inkább amolyan „azt kíván, hogy itt legyen” képesség. Ezzel pusztán csak annyi problémám akad, hogy egy-egy haragosabb pillanatomban, amikor dacból gondolok, rá milyen jó lenne ha… és már a kezemben meg is jelenik a kaszám. Nyilván hátrányos, ha egy megbeszélés közepén történik ez a malőr, előnyös mikor tényleg szükséged. Viszont tény, ami tény ezzel jobban meggyűlik a bajom, mint eddig bármivel. Hiába telt el annyi év, a mai napig képes vagyok bezavarni a saját dolgomba ezzel a malőrrel…

Több ezer éves létem során 3 fontos személyt veszítettem el, akik nélkül élnem is nehéz. Megtörtek, megrágtak, kiköptek és átgázoltak rajtam. De még mindig itt vagyok.
Szobám mélyének rejtekén 3 portré lapul, 3 olyan személyről, akiket sosem feledek, és akik miatt vagyok ma az, aki…


Napjainkban


Helyszín:
Folyóköz- Faydale- Belváros egyik kis utcája

Időjárás:
Késő őszi, 15 fok, hűvös szél lengedezik

Napszak:
Alkonyat

A mai feladatom: Levadászni egy…
KÉPESSÉG

Biológiai manipuláció; árnyfegyver idézés

Az élő szervezet biológiai folyamatainak, anatómiájának irányítása, megváltoztatása. Ez bármi lehet, genetikai mutáció/manipuláció, fizikai elváltozás, ölés és gyógyítás.

Fontos kritérium:
- a képesség alkalmazásához, szükséges a kiválasztott élő szervezet teljes anatómiai felépítésének és biológiai folyamatainak ismerete
- minden esetben szükség van fizikai kontaktusra is
- gyógyításhoz végig fizikai kontaktusra van szükség, ez pár másodperctől órákig is eltarthat
- öléshez, elváltoztatáshoz elég egy apró érintés, természetesen ehhez is kell egy minimális idő, de ez maximum 30 másodperc és a folyamat végbe megy
- legnehezebb feladat a genetikai mutáció, időigényes folyamat, amely minimum 20 percnél kezdődik és akár órákig is eltarthat – magzatot viszont könnyű és gyors is elváltoztatni ilyenkor maximum10 percet vesz igénybe – ilyenkor is elég egy érintés, viszont maximum 50 méterig távolodhat el a célszemélytől, amíg a folyamat nem végbe

Árnyfegyver idézés:
A kristály mely a testembe fúródott nem csak a biológiai szerkezetemet alakította át egy kicsit, hanem új képességgel ruházott fel. A semmiből képes vagyok megidézni a fegyveremet, mely közvetlen a kezembe érkezik. Ez nem teljesen tudatos, inkább amolyan „azt kíván, hogy itt legyen” képesség. Gyakorlatilag a kézfejem körül sűrű fekete árnyék jelenik meg, mintha belenyúlnék, és ki tudnám belőle venni a fegyverem. Nyilván nem kell kihúzni, hanem amint tenyerem érintkezik a hűvös fémmel a kasza alakja körül is ez a fekete árnyék lebeg, majd megjelenik a fegyver teljes valójában.

*** Minden képessége Aktív, kivéve az Öngyógyítás. Ez a folyamat a legkisebb sérülés esetén azonnal aktivizálódik.


Képességeim egyediek és nem másolhatóak, hála a kristály védett erejének.
KÉPZETTSÉG
Írás, olvasás, diplomácia, harci kiképzettség ezek mind alap követelmények a Shifra létben, legalábbis Nekem. Ezeken felül jártas vagyok a főzés nemes tudományában, a méregkeveréshez is konyítok valamennyit. Fegyverek használatában eléggé hadilábon állok, elvégre nincs ilyen tudásra szükségem a képességem mellet, de egy fegyvernek a mestere vagyok, mégpedig a kaszámé. Megjegyzem a táncban is remekelek, bár ez elvárható ha annyit él valaki, mint én.
EGYÉB
Megszállottan gyűjtöm a könyveket és kiegészítőket. Nagy repertoárom van hajtűkből, gyűrűkből és könyvekből. Egy-egy feladat miatt, ha muszáj elrejteni a kristályaimat ezüstből készült vékony lánccal tekerem körbe, mintha nyaklánc lenne, így senkinek sem tűnik fel első-távoli pillantásra, hogy valójában nem is láncon vannak, hanem a bőrömbe beágyazódva.

Sok minden van, amit megteszek az uralkodónk parancsára kivéve, ha gyerekeket kell ölni. Ez az egy parancs, amit még Angelo-nak sem voltam hajlandó megtenni, és az új uralkodónak sem fogok. De mielőtt ebből probléma kerekedne, eskünk letétekor ezt az egy parancsmegtagadást kérés formájában kikötöttem. Ilyen feladatokra más Shifra-t küldenek.
Rosalie Bell
Rosalie Bell
Nyomok :
46
Vándorlás kezdete :
2020. Jul. 04.
Vissza az elejére Go down
Szomb. Júl. 18 2020, 20:41
Kedves Rosalie Bell!

* dobpergés *
Remélhetőleg az első laochra, aki marad is. ^^ Igazából mindent rendben találok, a képességet találom egy kicsit OP-nek, de annyi OP van már az oldalon, hogy eggyel több vagy kevesebb már nem számít.
Nyilvánvalóan protekciósként, érezd magad megtisztelve, hogy...

Természetesen:
Elfogadva


Mido
Admin
Admin
Nyomok :
466
Vándorlás kezdete :
2019. Dec. 03.
https://blackmoonfrpg.hungarianforum.com
Vissza az elejére Go down
1 / 1 oldal

Ugrás :
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
 :: Karakterek :: Karakteralkotás :: Elfogadott karakterek :: Laochrák-