Belépés
Felhasználónév:
Jelszó:
Automatikus bejelentkezés: 
:: Elfelejtettem a jelszavam!
Multi átlépö
Név:

Jelszó:



Oldalunk himnusza
A Fórum itt kettészakadt, törvény az nincs, csak akarat!
Két Tagunk folyton harcban áll, középút nincsen, ez szabály!

Hogy legyek bölcs és józan én, egy hordó lőpor tetején?


Rómeó és Júlia - Verona
Kocsma
Friss nyomok
Merthverun forrás
Szomb. Dec. 30 2023, 23:58
Pyria Thoraen
Brelvek
Pént. Dec. 29 2023, 20:18
Delilah Roatz
Rin
Hétf. Márc. 27 2023, 23:36
Rin
Misty Bethell
Kedd Szept. 06 2022, 19:46
Misty Bethell
Holdfény-árok
Vas. Szept. 04 2022, 19:35
Myrna Carpathia
A hónap posztolói
A hét posztolói

Maddison Finnegar

 :: Karakterek :: Karakteralkotás :: Elfogadott karakterek :: Emberek Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése Go down
Kedd Márc. 31 2020, 16:35
"Szűk, a cipő."
KARAKTER ADATAI
NÉV:
Maddison Finnegar
KOR:
20
NEM:
FAJ:
Ember
RANG:
Katona
CSOPORT:
Nemes
FOGLALKOZÁS:
Katona
MEGJELENÉS
Hajam jelentős mennységétől akkor szabadultam meg, mikor kijelentettem, öcsém helyett én öltök feketét. Ehhez hozzátartozik sápadt bőröm, hiszen nemeskisaszonyként nem nagyon kellett kitennem a lábamat ajtón kívülre, továbbá kék szemeim, melyekben ott lapul az elszántság. Jut eszembe, bőröm hibátlan természetesen. Azt hiszem, én vagyok az egyetlen, akinek van öt anyajegye a bal karján egy sorban, mint valami fura egyenes. Nem vagyok annyira alacsony, 163 cm-el büszkélkedhetek, mellyel magasabbra nőttem mint anyám.
Öltözetem hosszú, díszesruhából áll leginkább, mely kevés szabad felületet hagy szem előtt és még annyira se hajlandó szorosnak lenni, hogy beindítsa az ember fantáziáját. Vagyis, állt. Jelenleg ingek, nadrágok, vékony talpú cipők. fura, hogy nincsen magassarkú, de tetszik, főleg, hogy nyugodtan íjászkodhatok. Nincs is csodásabb, mint hajnali négykor a teljesen üres gyakorló pályára kimenni és lőni a nyilakat bele a közepébe.  Persze, van saját páncélzatom, és íjam, a drága lövő fegyverem csontból és ínból készült, melyek eredetileg egy sárkányé voltak.
MÁSIK ALAK
Ember vagyok
SZEMÉLYISÉG
Ártatlan. Ez az első, ami eszedbe jut, ha ránézel a társai által Finnienek hívott hölgyre, ki nagyjából az első elesésnél bőgésben tör ki hogy fáj a térde és vérzik. Persze emellett még hangzavart is csap, hogy mindenki rá figyeljen.  Egyszóval, egy aranyos, cuki teremtés, akit nem az eszéért szeretnek a családjában, és vigyáznia kell, mert mindig elesik.  Ilyen volt.

Magabiztosan húzza ki magát mikor szólítják a kiképzésen, céltudatosan teljesít a feladatát, és makacs, feltűnően makacs, na meg találékony. Ha kizárják, akkor bejön az ablakon, ha azt befalazzák, kéményen, vagy csak berobbantja az egészet egyszerűen, hogy utána optimistán vigyorogjon. Igen, nagyon optimista. Említettem már hogy egy csökönyös szamár?
ÉLETÚT
- Hívjatok úgy ahogy akartok, nem kell most ide nemesi megszólítás, nem igaz? – Túrok bele a hajamba zavartan, miután beléptem a szobába, hol már öt lány szorgoskodott azon, hogy minél jobban otthonosabbá tegyék a környezetet.  Sima, egyszerű szoba, hat ággyal és ahogy elnézem, csak az ablak melletti ágyra nem pakoltak. Nem véletlen, oda nem ér el a meleg, ott húz a hideg, egyszóval, az a legrosszabb hely. És a szekrényen csak a fél polc szabad. Felsóhajtok, lassú léptekkel  haladok és teszem le cuccomat. Utána a többiekhez fordulok. egy asztal, két szék. Szuper, még a berendezési tárgyon is spórolnak.
- Finnegar mi? Mi az, elsüllyedtek a hajók vagy nem vált be az új kérő a háznál, hogy a lányukat katona iskolába küldték? Finnie – jött egyből az igen bántó hangsúlyú válasz egy magas, szőke hajú lánytól. Vilma, mint utóbb kiderült és senkinek sincs párja elméleti tárgyakban nála.
A másik becenevem az a manguszta. Állítólag egy élőlény a sivatagban, amely tökéletesen rejtőzködik és alig-alig lehet kiszúrni. Én is ilyen vagyok, ha terepgyakorlaton vagyunk. Alig-alig tud kiszúrni engem bárki, elrejtőzöm nemes egyszerűséggel, felmegyek a fák lombjába, vagy épp bele a bokorba, nádasba és lásson meg az, akinek hét anyja van. Igen, tudom, nem épp a legjobb dolog az ha senki se találja a lányt, ő meg csak szed le mindenkit vígan, de ez van. Tök jó mesterlövész lehetnék igazából! Ezért is megyek ki minden hajnalban edzeni.
20 évvel született negyedik gyerekként, két báty és egy nővére van, na meg egy öccse, egyszóval semmi izgalmas dolgot se tud felmutatni már, melyet nem lőttek volna el a testvérei. Finnegar nemesi családból származik, grófnő méghozzá. Kereskedelemmel, borászattal és termesztéssel foglalkozó klán mely a politikában is benne van, kitermelt már megannyi hivatalnokot és katonatisztet sorai közül. Meglepő módon az asszony kell a háznál náluk nem csak a konyha-ágy kettőségére értik, ugyanúgy tanítatják a lánygyermeket is, továbbá képeztetik harcra, tudva azt, hogy ezzel ha az asszonyra marad a birtok irányítása férje halála esetén, nem kell aggódni annak romlása miatt.  Maddison megfelelő neveltetést kapott, ért a fegyverekhez is, nem csak a főzéshez például, bár igaz, figyelmet szüleitől alig.  Fél éve döntött úgy hogy katonai pályára lép, seni se ellenezte. Beköltözésekkor a tizenhatos számú szobában még ellenséges olt a légkör, ma már elfogadták és befogadták. Amúgyis, ki, ha nem ő tud bármikor elintézni egy szabad délutánt, vagy épp pótvacsorát, esetleg repeta desszertet ebédnél?
KÉPESSÉG
-
ich am ember
KÉPZETTSÉG
Írás, olvasás, seb ellátás, főzés alapfokon, takarítás. Poltika, történelem, földrajz, vívás és szövés, varrás és íjászat.
EGYÉB
Olyan szofisztikált módon küld vissza édesanyádba hogy gyönyörtől könnyezel utána.
Sohasem ivott még alkoholt, nem is bírja.
Maddison Finnegar
Maddison Finnegar
Nyomok :
21
Vándorlás kezdete :
2020. Mar. 31.
Vissza az elejére Go down
Szer. Ápr. 01 2020, 10:53
Kedves Maddison Finnegar!

Karakterlapját olvasva, felmerült bennem a kérdés, hogy egy magafajta úri származású hölgy, mit keres a katonaság berkein belül, de való igaz, egy ember annyit ér, ahány irányba képzi Önmagát! A kormányzó igazán nyugodt lehet, hogy ilyen tehetséges, energikus kadétok vigyázzák testének épségét. Egy pár helyesírási hibát leszámítva, nem találtam benne kivetnivalót. Senki sem lehet tökéletes, leszámítva a büszkeség bűnét. Természetesen az ítélet:

Elfogadva

Haku
Admin
Admin
Nyomok :
466
Vándorlás kezdete :
2019. Dec. 03.
https://blackmoonfrpg.hungarianforum.com
Vissza az elejére Go down
1 / 1 oldal

Ugrás :
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
 :: Karakterek :: Karakteralkotás :: Elfogadott karakterek :: Emberek-